نمای خشک بیانگر زیبایی  آن بوده و طراح با در نظر داشتن تکنیک های ساخت و طراحی معماری بنا ضمن ایمن سازی نمای خشک  در مقابل عوامل جوی همچون باد، باران، برف تامین کننده نور لازم نیز می باشد.

انواع نمای خشک

نمای خشک با مصالح متنوعی اجرا میشود و انواع مختلف دارد. مثل : نمای شیشه ، ترمووود ،

سرامیک خشک ، کامپوزیت ، نمای خشک فلزی و…

پروفیل نمای خشک

در این میان جایگاه  فلز آلومینیوم  ، به دلیل قابلیت اکستروژن و وجود دستگاههای پیشرفته  ، قابل توجه است . این فلز به دلیل قابلیت شکل پذیری، استحکام  بالا  برای ساخت پروفیلهای با فرمها و کاربرهای متنوع استفاده میشود.

چند نمونه پروفیل نمای خشک

پروفیل چهار چوب محافظ ، پروفیل نمای فریم لس ، پروفیل کرتین وال با رنگهای متنوع ، پروفیل نمای کوتا و……

نمای خشک ویژگی های قابل ملاحظه ای دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد

کاهش زمان اجرا

امروزه زمان نقش مهمی در صنعت ساختمان دارد از اینرو استفاده از روش های سریع بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اجرای نما به روش خشک بدلیل عدم استفاده از ملات و همچنین بعلت فعالیت همزمان چند گروه نصاب و کاربرد ابزارهای پیشرفته و صنعتی، می تواند تا ۵۰% زمان اجرای نما را کاهش دهد.

 کیفیت بالا

از آنجا که شرکت P.V.MONT کار طراحی و ساخت سازه های فلزی و برش قالب های نما را تحت نظارت معمار برجسته ایتالیایی خانم Alessandra Ferrari انجام می دهد، از اینرو محصولات این شرکت بسیار باکیفیت و مطابق با استانداردهای روز دنیا می باشند.

 کاهش وزن ساختمان

با درنظر گرفتن این اصل که وزن ساختمان تأثیر مستقیم بر نیروی زلزله دارد، در اجرای نما بروش خشک نه تنها به ازای هر مترمربع حدود ۹۰ کیلوگرم کاهش وزن نسبت به اجرای نما به روش تر داریم، بلکه ساختمانی ایمن تر در مقابل زلزله هم خواهیم داشت.

 افزایش عمرمفید نما و کاهش هزینه ترمیم

نماهای تر بعد از گذشت چند سال (بین ۱۰ الی ۱۵ سال) نیازمند بازسازی می باشند و برای این منظور باید لایه ملات و سنگ نما را تخریب و دوباره آنرا اجرا کرد که این به معنی هزینه سربار است ولی در نمای خشک عمر مفید حدود ۵۰ سال می باشد که در صورت تخریب نما یا سازه فلزی فقط همان قسمت قابل تعمیر و یا در صورت لزوم قابل تعویض می باشد.

 عایق صوتی و حرارتی

هوایی که در فاصله بین نما و بدنه ساختمان وجود دارد، نقش عایق صوتی و حرارتی را ایفا می کند. همچنین از این فاصله برای لوله های تأسیسات نیز می توان استفاده کرد.

نمای سرامیک

جزئیات بیشتر

نمای کامپوزیت

جزئیات بیشتر

ورق های آلومنیومی

جزئیات بیشتر