لوورهای آلومینیومی

لوورهای آلومینیومی علاوه بر جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید، مهندسین معمار را در طراحی نمای زیبا کمک می کنند. این لوورهای آلومینیومی نسل جدیدی از نورگیرها هستند که در سایزهای مختلف تولید شده و می توان آنها را به صورت های افقی و یا عمودی نصب نمود .

همچنین از سیستم لوور برای درهای اتاقک تأسیسات و درها و پنجره هایی که نیاز به تبادل هوا دارند استفاده می شود.

مصرف منابع انرژی در کمترین سطح و در عین حال به حداکثر رساندن میزان راحتی و آسایش یکی از مهمترین ویژگی های عصر تکنولوژی می باشد . در طراحی ساختمان نیز این فرآیند روز به روز به عنوان اساس طراحی در نظر گرفته می شود .در طراحی و ساخت ساختمان ایده آل نیز طراح سعی دارد تا از نور طبیعی درطول روز حداکثر بهره را برده و مصرف انرژی را به حداقل برساند. سیستم های نورگیر (لوور) طراحی شده توسط این شرکت با در نظر داشتن نیازهای بنا و به لحاظ فنی و زیبایی ، با پهنای متفاوت تولید می گردد.

مشخصات کلی  لوورهای آلومینیومی :

    این سقف از انواع سقف های باز یا  Expose می ‏باشد که به صورت نواری اجرا می شود.

    متشکل از پروفیل های آلومینیومی با مقطع مستطیل شکل با زیرسازی مخصوص این محصول.

    برای زیبایی و نمود بیشتر بایستی سطح پشت سقف توسط رنگ سیاه گردد.

    به فاصله‏ی تیغه‏ها گام گفته می‏شود، این اندازه از 8 تا 40 سانتی ‏متر قابل تنظیم است.

    ارتفاع استاندارد شامل دو سایز ارتفاعی 10 و 20 سانتی‏ متر می باشد (تولید ارتفاع خاص نیز مقدور است)

نحوه نصب و پیاده سازی لوورهای آلومینیومی :

کریر اصلی و نگه دارنده لوورهای آلومینیومی از نوع گالوانیزه می باشد که به صورت مستقیم از سقف اصلی قابلیت آویزگیری دارد. برای آویزها میتوان از پروفیل آهنی، سازه های گالوانیزه، ناودانی، مفتول رزوه ای (راد) استفاده نمود. پس از نصب مهارهای اصلی و کریر بر روی آن ها نوبت به نصب تیغه ها می رسد، با توجه به سیستم اختصاصی که برای این محصول طراحی شده، عملیات نصب نیز با سهولت و سرعت بالا انجام میگیرد. با توجه به نصب مستقیم پروفیل بر روی کریر و آویزگیری مستقیم کریر از سقف اصلی از نکات مهم در عملیات نصب رعایت تراز سقف (ریسمانی بودن) پیش از نصب پروفیل ها می باشد.

نگهداری و تعمیرات لوورهای آلومینیومی :

با توجه به پایایی و استحکام بالای سقف کاذب لوور آلومینیومی پره ای امکان نظافت و تمیزکاری تیغه ها به راحتی روی سطح تمام شده وجود دارد. همچنین در صورت نیاز به ترمیم به هر دلیل ممکن به دلیل سادگی باز و بست لوور آلومینیومی نیاز به نیروی اجرایی آموزش دیده نبوده و امکان ترمیم و تعمیر سقف در هر نقطه از آن به راحتی وجود دارد.

PN 38

با منظری کاملاً شیشه ای

جزئیات بیشتر