نمای کرتین وال و کاربرد آن

پارتیشن شیسه ای
پارتیشن شیشه ‌ای چیست؟
ژوئن 24, 2018
پارتیشن آلومینیومی-پارتیشن اداری-پارتیشن شیشه ای
پارتیشن آلومینیومی
جولای 10, 2018
کرتین وال

کرتین وال

نمای کرتین وال و کاربرد آن

کرتین وال را می توان بهترین و کامل ترین سیستم پوشش نمای خارجی ساختمان بشمار آورد. در سیستم کرتین وال بدلیل استفاده از پروفیل های آلومینیومی با سطح مقطع مختلف باعث شده است که این نما به تنهایی قابلیت ایستایی بالایی داشته باشد و احتیاجی به سازه نگهدارنده جداگانه ای ندارد.

نمای کرتین وال یکی از جذاب ترین نماهای مدرنی می باشد که با در نظر گرفتن کاربرد شیشه و آلومینیوم در آن از شرایط و خصوصیات خاصی داراست.

نمای کرتین وال کاملا به طور صنعتی تولید می گردد و شرایط تعبیه آن به صورتی می باشد که انعطاف پذیری ویژه ای در برابر تنش های زلزله و نشت های احتمالی ساختمان در شرایط اضطراری پدید می آورد و به حالت Self Support و تماما آلومینیومی طراحی و پیاده می شود. دراین سیستم به خاطر سطح مقطع، پروفیل آلومینیوم بزرگ استفاده می شود و از مقاومت فوق العاده ای برخوردار می باشد و نیازی به شبکه بندی به منظور زیر سازی نما نیست و خود پروفیل توسط صفحه ای که با پیچ های لوبیایی درون آن قابل رگلاژ شده است به ساختمان وصل می گردد.

 

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال

 

نمای کرتین وال عامل بهبود درشرایط ساختمان ها

  • کنترل نفوذ هوا به داخل ساختمان
  • مقاوم در برابر شرایط مختلف جوی
  • کنترل و ممانعت از تبادل انرژی با فضای خارجی
  • کنترل چگالش رطوبت هوای فضای پیرامون

 

انواع سیستم کرتین وال:

1-Stick System

2-Unitized Systems

3- Rein-forcement System

 

 انواع سیستم های معماری نمای کرتین وال

آنچه ما را از نظر ساخت و ساز شگفت زده تر میکند تحمل سختی کرتین وال و رینگ مدور سازه ای است. هنگامی که ما وزن آن را روی سازه بار گذاری می کنیم باعث انحراف ساختارمی شود و از آنجا که همه انحراف 14 طبقه روی همین رینگ تجمع می یابد، مقدار صحیح از انحراف یک چالش عمده است. با اتمام طبقه اول نما به شکل مناسبی به استراکچر متصل گردید و تیر های سازه ای روی زمین در امتداد رینگ های عمودی که کنترل سازه ای در برابر بارهای جانبی و مقاومت استاتیکی را ایجاد می نمایند.

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال

 

   خصوصیات نمای کرتین وال

امکان استفاده از شیشه 2 یا 3 جداره
امکان ایجاد سطح عایق دما با استفاده پروفیل های Thermal Break
امکان استفاده از در پوش های متفاوت
امکان اجرا به صورت تمام آلومینیوم
عدم محدودیت رنگ
امکان استفاده از مقاطع و ابعاد متفاوت با توجه به نیاز پروژه


نمای کرتین وال یکی از زیباترین نماهای مدرنی است که با توجه به کاربرد شیشه و آلومینیوم در آن از شرایط و ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشد. این نوع نما کاملا بصورت صنعتی ساخته می شود و شرایط نصب آن به گونه ای است که انعطاف پذیری خاصی در مواجه با نتش های ناشی از زلزله و نشت های احتمالی ساختمان در مواقع اضطراری دارد.همچنین نوعی دیگر از نمای شیشه ای بوده که به جای استفاده از فریم آهنی از پروفيل های آلومينيوم استفاده و نما به صورت مشبک بوده و تلفیقی از آلومینیوم و شیشه می باشد.

تفاوت نمای کرتین وال فیس کپ نسبت به سیستم فریم لس

  • سیستم فیس کپ نسبت به سیستم فریم لس دارای مزایا و تفاوت هایی است
  • سرعت بیشتر اجرای نمای فیس کپ تا حدود ۲ برابر
  • امکان نصب بازشوهای داخل بازشو و یا دو جهته
  • هزینه پایین تر
  • امکان استفاده از درپوش های دکوراتیو بین شیشه ها در امتداد افقی و عمودی
  • امکان دید متفاوت خطوط عمودی و افقی بین شیشه ها با تغییر رنگ و نوع درپوش ها ویا حذف یکی از آن ها در دید افقی یا عمودی

سیستم نمای کرتین وال فریم لس دارای فریمی است که از پشت شیشه را قاب کرده و روی لامل بواسطه لقمه های آلومینیومی مخصوص متحرک نگه داشته می شود و از خارج ساختمان تنها ژوئن های مابین شیشه ها دیده خواهد شد. به عبارتی در سیستم فریم لس فقط خط فاصله میان دو شیشه که با چسب های مخصوص پر میشوند در نما دیده می شود و هیچ گونه فریم و درپوشی در نمای خارجی وجود ندارد و دیده نمی شود .

نمای کرتین وال