معایب و مزایای نمای شیشه ای

پارتیشن های آلومینیومی
از کابرد پارتیشن های آلومینیومی چه می دانید؟
اکتبر 2, 2018
نما های کرتین وال
از نما های کرتین وال چه می دانید؟
اکتبر 9, 2018
مزایای نمای شیشه ای

مزایای نمای شیشه ای

معایب و مزایای نمای شیشه ای

در این مقاله قصد داریم به بررسی برخی معایب و مزایای نمای شیشه ای بپردازیم .

نمای شیشه‌ای یکی از انواع نماهای ساختمان است که زیبایی خاص و منحصر به فردی دارد و به همین دلیل از جمله بهترین و پرطرفدار ترین نماهای ساختمان شناخته شده است.علاوه بر موضوع زیباسازی شیشه در نما ,  بحث بهره گیری از گرما و انرژی خورشید نیز مهم است و جذابیت در نما با نزدیک شدن به طرح های ساختمانی جدید، نیز اهمیت پیدا کرده است. در حال حاضر  نمای شیشه ای  با رنگ های مات و آینه گون، یکی از جذاب ترین انواع نما در عرصه معماری و طراحی  به حساب می اید.

شیشه و مزایا

شیشه به علت  شفافیت و قابلیت رفلکس و بازتاب  دادن، دارای جذابیت بصری زیادی است.

اما بکار بردن شیشه در نمای ساختمان با این وجود که نور و گرما ساختمان را  به طور قابل توجهی را تامین می کند ولی  با نگرانی هایی نیز دارد. با توجه به زلزله خیز بودن موقعیت جغرافیای ساختمان،  استفاده از  شیشه در نماسازی ساختمان باید با احتیاط انجام پذیرد.در مورد امنیت نمای شیشه ای به ویژه برای ساختمان های تجاری نیز باید گفت که تولید انواع شیشه هایی که برای نما استفاده می شود از نمای اسپندرال گرفته تا شیشه های لمینت و شیشه سکوریت، همگی اگر از برند معتبر و شرکتهای فعال در زمینه تولید و عرضه شیشه برای نمای ساختمان تهیه شوند، از کیفیت خوب و مناسب برخوردار هستند. این شیشه ها امنیت بسیار بالایی را برای نمای ساختمان و همچنین کل ساختمان فراهم خواهد کرد.

مزایای نمای شیشه ای بسیار زیاد است که شامل :

عایق صدا

افزایش امنیت

ایمنی ساختمان

عدم عبور اشعه ماوراء بنفش

 کاهش هزینه

تنوع در نوع

رنگ و…

مزایای نمای شیشه ای

مزایای نمای شیشه ای

در صورتی استفاده از نمای شیشه ای ساختمان همه این مزیت ها برای شما به وجود خواهد آمد درصورتی که ساختمان شیشه ای باشد نیز برای بهبود وباز سازی وتبدیل آن به نمای شیشه‌ای محدودیت‌هایی وجود دارد. به ویژه برخی از ساختمان ها که معماری قدیمی دارند ممکن است امکان تبدیل نمای قدیمی آنها به نمای شیشه ای وجود نداشته باشد و در نتیجه باید از تبدیل نما به نمای شیشه ای صرف نظر شود.

 نکته مهم دیگردرمورد مزایای نمای شیشه ای هزینه های تعمیر و نگهداری قابل توجهی دارد.یکی از این هزینه ها شست و شوی شیشه ها و نماشویی نما است.

در صورت استفاده از نمای شیشه ای در ساختمان خود استفاده کنید باید برای نگهداری آن هزینه در نظر داشته باشید. به علاوه در صورتی که شیشه ها در نمای شیشه ای دچار آسیب شوند، باید بتوانید بر اساس برنامه ریزی ها هزینه تعمیرات را بدهید.

نمای شیشه ای در ساختمان ها

نمای شیشه‌ای در ساختمانهای مسکونی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

اما می‌توان از نمای شیشه‌ای در ساختمان های مسکونی به صورت ترکیبی با متریال های دیگر مثل ترموود یا سنگ استفاده کرد تا جلوه و زیبایی نمای شیشه ای در کنار پوشیده بودن محیط ساختمان به صورت همزمان ایجاد شود.

مزایای نمای شیشه ای

مزایای نمای شیشه ای